همیار گرامی، ضمن قدردانی از حسن اعتماد شما به بنیاد کودک، ­با توجه به اینکه بنیاد خود را مقابل کمک ­های دریافتی از شما عزیزان ملزم به پاسخگویی می ­داند، خواهشمندیم ضمن مطالعه دقیق دستورالعمل زیر، یکی از روش های زیر را برای پرداخت کمک­ های خود انتخاب فرمائید:

روش اول: پرداخت آنلاین از طریق سایت بنیاد کودک

پرداخت آنلاین یکی از بهترین روش­ های واریزی شما همیار عزیز می­ باشد که بلافاصله بعد از پرداخت، شما می­ توانید ثبت مبلغ واریزی را در کارتابل خود ملاحظه نموده و همچنین نظارت کامل بر واریزی­ های خود داشته باشید مضافاً اینکه امور مالی بنیاد کودک نیز نیازمند صدور هیچ گونه سند حسابداری نبوده و احتمال اشتباه به حداقل ممکن کاهش می­ یابد.

برای این نوع پرداخت می­توانید با در اختیار داشتن رمز اینترنتی حساب خود (رمز دوم کارت)، با مراجعه به سایت بنیاد کودک به آدرس www.childf.org و وارد نمودن شناسه و کلمه عبور که قبلا توسط بنیاد کودک در اختیارتان قرار داده شده است، نسبت به پرداخت مقرری یا فوق العاده مددجو یا مددجویان تحت حمایت خود اقدام نمائید.
در صورتیکه از شناسه و کلمه عبور خود در بنیاد کودک مطلع نیستید می­ توانید از طریق ارسال ایمیل، پیام کوتاه (SMS) و یا تماس تلفنی با دفتر مرکزی بنیاد کودک، کلمه­ ی عبور خود را دریافت نمائید.

توجه:

 1.  کفیلانی که برای اولین بار می­ خواهند برای مددجوی انتخابی خود واریزی انجام داده و مددجو تحت پوشش ایشان قرار گیرد، باید با انتخاب گزینه دوم در صفحه اصلی تحت عنوان “لیست بچه­ هایی که به آن ­ها هنوز پرداخت نشده است” واریزی خود را انجام دهند.
  زمانی که مددجو تحت پوشش قرار گرفت، برای پرداخت مقرری در ماه ­های بعد از طریق انتخاب گزینه “پرداخت وجه واریزی” اقدام نمایند.
 2. کفیلانی که بیش از یک مددجو دارند، اگر خواهان انتخاب مددجوی جدید هستند، ابتدا مقرری مددجویان قبلی را پرداخت نموده و بعد اقدام به پرداخت مقرری مددجوی جدید خود نمایند.

روش دوم: پرداخت از طریق دستگاه¬های خودپرداز (ATM)

با توجه به در دسترس بودن دستگاه های خودپرداز (ATM) در همه نقاط کشور، در صورت در اختیار داشتن کارت عابر بانک از یکی از بانک های عضو شبکه شتاب، می توانید با مراجعه به یکی از دستگاه های خودپرداز، نسبت به واریز وجه حساب بنیادکودک اقدام فرمائید. شماره کارت  16 رقمی ( 6037-9918-9950-0155 ) بانک ملی به نام “موسسه خیریه رفاه کودک” می باشد.

برای استفاده از این روش می بایست نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 1. – قبلا شماره کارت خود را با مراجعه به سایت بنیاد کودک در صفحه مشخصات خودتان، درج نمائید یا از طریق فکس، ایمیل و یا سامانه پیام کوتاه (SMS) به اطلاع حسابداری بنیاد کودک رسانیده باشید. لذا در صورت عدم اطلاع از شماره کارت شما، واحد حسابداری بنیاد کودک قادر به پیگیری و ثبت پرداخت­ها به نام شما نخواهد بود و مبالغ پرداختی به صورت نامشخص در حساب­ ها باقی خواهد ماند.شماره فاکس بنیاد کودک : +98(21)88172908ایمیل : info@childf.orgسامانه پیام کوتاه :+98(21)42510
 2. چنانچه شما قصد پرداخت مبلغی به صورت فوق العاده (مثل عیدی، هدیه تولد و …) به یک مددجو را دارید، لطفا به صورت مجزا مبلغ مورد نظرتان را پرداخت فرمائید و جمع مبالغ مقرری و فوق العاده را به صورت یکجا پرداخت ننمائید. ضمناً موضوع پرداخت فوق العاده را از طریق ایمیل، فکس، پیام کوتاه یا تلفن به اطلاع بنیاد کودک برسانید.
 3. همیشه از کارت معرفی شده به حسابداری بنیاد کودک، جهت پرداخت استفاده نمائید و در صورت تصمیم به پرداخت وجه با کارت دیگر، حتما این موضوع را به اطلاع واحد حسابداری بنیاد برسانید.
 4. برای پرداخت وجه از گزینه “بنیاد کودک” بر روی دستگاه ­های خودپرداز استفاده ننمائید و حتما برای انتقال وجه، شماره کارت موسسه را به طور کامل درج نمائید.
 5. هر یک از همیاران محترم می ­بایست یک شماره کارت را به نام خود در کارتابل ثبت نمایند و ثبت یک شماره کارت برای چند کفیل باعث تداخل در ثبت پرداخت­ها می گردد.
 6. در پرداخت به صورت کارت به کارت می­توانید از همه کارت­ های عضو شبکه شتاب بجز کارت بانک تجارت استفاده نمائید.
 7. هرگز از دستگاه­ های خودپرداز فروشگاهی (POS) برای پرداخت مقرری اقدام ننمائید؛ زیرا به جای شماره کارت شما همیار عزیز، شماره کارت موسسه زده شده و شخص واریز کننده قابل شناسایی نمی­ باشد.

روش سوم: پرداخت ازطریق مراجعه مستقیم به شعب بانک و حواله وجه

شما می توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک هایی که بنیاد کودک در آن دارای حساب می باشد، در هر نقطه کشور، وجه مورد نظرتان را به حساب بنیاد کودک (موسسه خیریه رفاه کودک) به شماره حساب های زیر واریز نمائید. لطفاً دقت فرمائید پس از واریز وجه،حتما فیش آن را از طریق فاکس و یا ایمیل برای ما ارسال نموده و تائیدیه آن را دریافت نمائید.

توجه:

لطفا برای واریز به حساب موسسه از روش Pin Pad که معمولا واریز از طریق فیش بانکی به شماره کارت موسسه و یا استفاده از دستگاه Pos داخل بانک ها می باشد، برای پرداخت وجه خود استفاده ننمائید؛ زیرا با واریزی Pin Pad به جای زدن شماره کارت ویا شماره فیش واریزی شما همیار عزیز، شماره کارت موسسه درج گردیده و شخص واریز کننده قابل شناسائی نمی  باشد.

نام بانک شماره حساب
بانک ملی (سیبا) 0100551678001
سامان 8058109608381
پاسارگاد 3208100100330501
ملت 4281072233
تجارت 37219762
پارسیان 0200959239001
صادرات 0208791929005
ضمنا خواهشمند است بر روی فیش پرداختی،حتما نام و نام خانوادگی همیار،همچنین نام و نام خانوادگی مددجوی تحت حمایت خود و شماره عضویت وی و علت واریز وجه را همانند نمونه های زیر ذکر و درج فرمائید.
نمونه فیش واریز مقرری ماهیانه
نمونه فیش واریز کمک هزینه

روش چهارم: پرداخت از طریق تلفن همراه (فقط برای پرداخت کمک های عمومی و موردی)

همیاران محترم می توانند در هر ساعت از شبانه روز و بدون نیاز به اینترنت نسبت به پرداخت کمک های عمومی و موردی از طریق تلفن همراه اقدام نمایند. بدین منظور می توانید با شماره گیری اعداد زیر و انتخاب منوهای مربوط نسبت به پرداخت خود اقدام فرموده و بلافاصله گزارش انجام تراکنش را دریافت نمایید.

لطفا از صفحه شماره گیری موبایل خود شماره ی زیر را تایپ نمایید:
42510#*720*

توجه: امکان پرداخت مقرری دانش آموزان تحت حمایت همیاران از این روش امکان پذیر نیست.

ضمن سپاس مجدد از شما،خواهشمند است در صورت داشتن پرسش یا ابهام، در مورد چگونگی پرداخت، از ساعت 8 صبح الی 17 عصر با دفتر مرکزی بنیادکودک و پس از ساعات اداری با تلفن 09126087618  تماس حاصل فرمائید.

طراحی سایت توسط فراکارانت