شهر همیار کودک

انجمن مفاخر معماری ایران طی نشستی با عنوان “شهر همیار کودک” به بررسی مسائل و مشکلات تحصیل کودکان و دانش‌آموزان آسیب‌پذیر در شهر پرداخت. در این مراسم که با حضور آقایان مهندس قهاری، دکتر مجید ابهری، مهندس احمد سعیدنیا، دکتر محمدرضا مهدوی و مهندس ابوالحسن میرعمادی به عنوان سخنران و پژوهش گر این حوزه در محل موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزارشد؛ به تاثیر سازمان‌های مردم‌نهاد در بهبود وضعیت کودکان کم‌برخوردار و بازمانده از تحصیل اشاره شد.
پس از بحث و بررسی پیرامون آسیب‌های اجتماعی شهری که منجر به بازماندن از تحصیل کودکان و دانش‌آموزان شده و ممکن است آنها را وارد بازار کار کند، به فعالیت‌های داوطلبانه متخصصین و سمن‌ها در این حوزه پرداخته شد. در این بین بنیادکودک به عنوان سازمانی مردم‌نهاد که به صورت تخصصی در زمینه تحصیل دانش‌آموزان با استعدادِ کم‌برخودار فعالیت می‌کند، به حضار معرفی شد.
مدیرعامل بنیادکودک با توضیح ساز و کار این موسسه و شرح مختصری از فعالیت‌های آن، حضار را برای آشنایی بیشتر به تماشای فیلم مستندی که به منظور آشنایی با عملکرد موسسه ساخته شده است، دعوت کرد. پس از پخش فیلم آمار به روز شده دانش‌آموزان بورسیه این سازمان و همیاران داخلی و خارجی را به اطلاع حضار رساند.
در پایان مراسم، انجمن مفاخر معماری ایران به پاس تلاش‌های بیست و پنج ساله بنیادکودک از این سازمان مردم نهاد تقدیر به عمل آورد و تندیس یادبود انجمن مفاخر معماری ایران به رسم یادبود به مدیر عامل بنیادکودک اهدا شد.

اخبار

child-panel

2 بهمن, 1397

طراحی سایت توسط فراکارانت