بنیادکودک در طی سال‌ها فعالیت، موفق به کسب مقام مشورتی اکوسوک، مجوز فعالیت ملی و مجوز SGS شده است. همچنین بر اساس مصوبه شماره 83360/ت 34086ه مورخه 27/05/1386 هیئت وزیران، کلیه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به موسسه خیریه رفاه کودک (بنیادکودک) در زمره هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. این موسسه با تکیه بر مدیران توانمند و همکاری کارکنان فعال و دلسوز خود توانست مورد توجه علاقه‌مندان امور خیر و کمک به نیازمندان و دوست‌داران تعالی میهن‌مان قرار گیرد و افتخارات و دستاوردهای زیرا برای این موسسه و کارکنانش به همراه بیاورد.

آگهی تاسیس

آگهی تاسیس بنیادکودک در تاریخ  21/01/78  تحت شماره ۳۹۸ در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و خلاصه مفاد اساسنامه آن جهت اطلاع عموم مردم آگهی شده است.

مجوز فعالیت ملی

بنیادکودک اولین مؤسسه خیریه ایرانی است که موفق به دریافت مجوز فعالیت ملی شده است. بنابر این مجوز، بنیادکودک (موسسه خیریه رفاه کودک)  مجاز است تا در سطح ملی و در تمامی استان‌های کشور و نیز در سطح بین‌الملل دفتر نمایندگی داشته باشد. آخرین مجوز ملی فعالیت بنیاد کودک به شماره 137268 به تاریخ 1393/11/06 از سوی وزارت کشور به مدت دو سال تمدید شده است.

مجوز استانی

موافقت‌نامه فعالیت دفاتر نمایندگی بنیادکودک در سراسر کشور از وزارت کشور، استانداری‌ها یا فرمانداری‌های مربوطه اخذ شده است. برای اخذ موافقت‌نامه تمامی دفاتر نمایندگی با وزارت کشور مکاتبه شده و معاونت امور سازمان‌های مردم‌نهاد وزارت کشور نیز به استانداری یا فرمانداری مربوطه نامه ارسال نموده است. در برخی استان‌ها یا شهرها به تقاضای بنیاد و نامه معاونت امور سازمان‌های مردم‌نهاد وزارت کشور ترتیب اثر داده شده و موافقت‌نامه رسماً صادر شده است، ولی در برخی از استان‌ها یا شهرها علی‌رغم پیگیری‌های به عمل آمده، هنوز برای فعالیت دفتر نمایندگی بنیاد به طور رسمی موافقت‌نامه صادر نشده است.

مجوز شناسایی کمک های اشخاص به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی آن ها

تقریباً تمامی دفاتر خارج از کشور بنیادکودک در مقابل کمک‌های دریافتی، مطابق قوانین و مقررات کشور مربوطه نسبت به ارائه رسید به اهداکنندگان کمک، اقدام و آنان نیز حسب مورد از معافیت مالیاتی در کشور محل اقامت خود استفاده می‌کنند. در ایران نیز به موجب مصوبه شماره 83360/ت 34086ه مورخه 1386/5/27 هیئت محترم وزیران، به بنیادکودک (موسسه خیریه رفاه کودک) ‌اجازه داده شده است که :

  1. نسبت به واردات کالاهای اهدا شده به بنیادکودک از خارج از کشور بدون پرداخت سود بازرگانی و عوارض گمرکی اقدام فرمایند.
  2. هرگونه کمک نقدی و یا کمک غیرنقدی (معادل ریالی آن)‌ به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب و در زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی توسط اهدا کننده، موجب تقلیل مالیات فرد نیکوکار خواهد شد.

مجوز اکوسوک

بنیادکودک (موسسه خیریه رفاه کودک)، با توجه به سوابق درخشان و صلاحیتی که در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد کم‌برخوردار ایران زمین از خود نشان داده و همچنین به دلیل گام‌های استواری که با افتخار و فروتنی برای کمک به تحصیل آنان برداشته است، در 25 جولای سال 2005، از سوی مجمع اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد اکوسوک ECOSOC مفتخر به کسب عنوان مقام مخصوص مشورتی این سازمان (UN) شد.

مجوز اس جی اس

بنیادکودک در راستای اعمال مدیریت بهینه و کارآمد و انطباق با مدیریت تراز اول بین‌المللی، موفق به اخذ گواهی استاندارد جهانی موسسات غیردولتی گواهینامه (SGS) از موسسه SGS سوئیس شده است. این افتخار بزرگ، نمونه دیگری از وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری مجموعه بنیادکودک است.

طراحی سایت توسط فراکارانت