معرفی ما

تاریخچه :

بنیادکودک از سال 1373 در ایران و آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده‌‌است. این مؤسسه در ایران با نام "مؤسسه خیریه رفاه‌ کودک" و در آمریکا با نام "Child Foundation" به ثبت رسیده‌است. درسال 1378 بنیادکودک در ایران ثبت‌ رسمی شد و از ثبت شرکت‌ها در شیراز مجوزی به شماره 398 دریافت کرد. سپس دفترمرکزی بنیادکودک از شیراز به تهران منتقل ‌شد و پس از انتقال رسمی اسناد، مجدداً از ثبت شرکت‌ها در سال 1388 مجوزی به شماره 25540 دریافت‌کرد.

این مؤسسه با دریافت مجوزملی از وزارت کشور توانست دامنه‌ی فعالیت خود را به‌ بسیاری از استان‌ها بگستراند و اینک 29 نمایندگی در آمل، اردبیل، اهواز، ارومیه، ایلام، اصفهان، بروجرد، بم، بوشهر، بیرجند، تبریز، تهران، جیرفت، داراب، رشت، زاهدان، زابل، سنندج، شیراز، شهرکرد، کاشان، کرمانشاه، کرج، لارستان، مراغه، مشهد، مهاباد، یاسوج و یزد دارد. ضمن اینکه در برخی از استان‌ها به‌ فراخور شرایط اقتصادی و جغرافیایی نمایندگی‌های اقماری نیز فعال شده که از آن جمله می‌توان به خاش، ایرانشهر، فنوج، نیک‌شهر، سراوان در سیستان و بلوچستان، کفران در اصفهان، مرودشت و جهرم در فارس، شهربابک، ریگان و رستم‌آباد در بم، اشاره‌ کرد.

مأموریت :

بنیادکودک سازمان مردم‌نهادی است که با اندیشه والای حمایت از علم‌آموزی و حمایت از تحصیل دانش‌آموزان تاسیس شده‌است. این سازمان با جلب مشارکت از افراد حقیقی و حقوقی معتبر و شفاف به دانش‌آموزان در سراسر ایران کمک هزینه تحصیلی و رفاهی اعطا می‌کند تا به رشد و اعتلای آنها و خانواده‌هایشان سرعت بخشد.

بنیادکودک با بهره برداری از نیروهای انسانی مجرب و متخصص طی فرآیند مددکاری و کارشناسانه دانش‌آموزان را جذب و طی فرآیند جلب مشارکت نسبت به تأمین هزینه‌های تحصیلی آنها از طریق همیاران این سازمان اقدام می‌کند.

چشم‌انداز :

بنیادکودک همواره به این می‌اندیشد که هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل فقر و مشکلات مالی از تحصیل و تلاش باز نماند. بنیادکودک همیار و همراه دانش‌آموزان کم‌برخورداری است که ممکن است به دلیل فقر از تحصیل باز بمانند. با حمایت همیاران بنیادکودک از دانش‌آموزان کم‌برخوردار،مسیر ادامه تحصیل، رشد، شکوفایی آنها هموار می‌شود و از سویی دیگر با رشد و شکوفایی کودکانِ جامعه، چرخه فقر شکسته و راه رسیدن به توسعه پایدار هموارتر می‌شود. بنیادکودک تلاش می‌کند با گسترش بال‌های حمایتی خود در سراسر ایران و فضای همدلی در سراسر جهان هیچ دانش‌آموز کم برخوداری از تحصیل بازنماند.


خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان بهشتی، کوچه دل افروز، پلاک 32، طبقه سوم و چهارم

کد پستی: 1511714511

طراحی سایت توسط فراکارانت